Nurkowanie Egipt - Dive-Top

NIGDY NIE NURKOWAŁEŚ

Jeśli nie byłeś jeszcze pod wodą to z nami możesz to zrobić. Oferujemy kursy nurkowe,zejścia intro czyli nurkowanie dla żółtodziobów oraz snurkowanie-podziwianie podwodnego świata z powierzchni wody.Wszystko to bezpiecznie i fachowo

INTRO NURKOWE

najbardziej popularna forma „zwiedzania” podwodnego świata dla tzw „świeżaków” czyli osób, które nigdy nie miały styczności z nurkowaniem lub robią to okazjonalnie i nie zrobiły nigdy kursu. Intro polega na zejściu pod wodę na niedużą głębokość w towarzystwie doświadczonego przewodnika, po krótkim omówieniu podstawowych zasad panujących pod wodą i kwestii bezpieczeństwa. Odbywa się to dosłownie za rękę i jest w 100% pod kontrolą naszego guida. Jest świetną wakacyjną przygodą, która u wielu z Was kończy się zrobieniem kursu nurkowania i zostaniem prawdziwym nurkiem. Jedyne co musisz mieć to chęci i kąpielówki, resztą czyli całym sprzętem i jego obsługą zajmujemy się my.

POBYT NA ŁÓDZI

można być na łodzi bez nurkowania i też dobrze się bawić. Wiele osób zabiera swoich nienurkujących znajomych lub rodzinę. Z łodzi można podziwiać piękne kolory wody które najpełniej prezentują się przy samej rafie. Często udaje się wypatrzeć stada delfinów baraszkujące i płynące blisko łodzi a nawet żółwia na powierzchni czy też latające ryby. Poza tym sama łódź daje okazje do leżakowania w słońcu lub cieniu na naszych wygodnych materacach i pufach. A około południa czeka na Was pyszny lunch w formie szwedzkiego stołu. Dodajmy do tego przekąski w postaci sałatki owocowej, ciasta i świeżego soku. Wszystko razem daje nam niezapomniany dzień na morzu.

SNURKOWANIE

to coś pomiędzy intro nurkowym a pobytem na łodzi. Poza wszystkimi zaletami pobytu na naszej łodzi dochodzi do tego podziwianie podwodnego świata z powierzchni wody za pomocą „abc” czyli maski, rurki i płetw. Mając zanurzoną twarz i patrząc za pomocą maski na to znajduje się pod nami, oddychamy rurką i poruszamy się za pomocą płetw. Nie musimy więc używać ekwipunku nurkowego i butli, żeby zobaczyć podwodny świat. Ale uwaga: snurkowanie często prowadzi do intra lub nawet kursu naukowego. Bo nurkowanie jest jak choroba – szybko postępuje i zaraża innych.

KURS NURKOWY

Wielu z Was gdy raz już ujrzy jak wygląda świat podwodny – nigdy nie pozostaje taka jak przedtem. I zostaje nurkiem. Pierwszym prawdziwym krokiem do tego jest podstawowy kurs nurkowy PADI który można u nas zrobić. Zaczynając od teorii, poprzez ćwiczenia na płytkiej wodzie, a kończąc na głębokiej wodzie i egzaminie – przechodzimy kurs który pozwala nam potem na nurkowania do 18m głębokości na całym świecie. Wszystko w ciepłej, przejrzystej wodzie wśród wielu ryb i stworzeń morskich. Nie jest to tak trudne jak się niektórym wydaje. A patrząc na doświadczonych nurków pomyślcie sobie ze jakiś czas temu oni też byli tak „zieloni” w kwestii nurkowania jak Wy. Także do dzieła!!!