Nurkowanie Egipt - Dive-Top

FAQ

EGIPT
Wiza

kupujemy ją na lotnisku, kosztuje 25$, najlepiej mieć ze sobą odliczoną kwotę

Waluta

w Egipcie walutą jest funt egipski (L.E.). 1 euro to ok 20 L.E. czyli by ułatwić sobie obliczenia załóżmy ze 50 le to ok 10 zł, a 10 le to 2 zł

Paszport

jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe do Egiptu jest paszport który musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wykupionego powrotu do Polski. Warto to sprawdzić by nie być cofniętym już na polskim lotnisku.

Euro czy dolary

często pada pytanie którą walutę zabrać. Istnieje mit iż w Egipcie stosuje się przelicznik 1:1 euro do dolara. Rzeczywiście w niektórych sklepach ceny poddane w dolarach i przy zapłacie w euro kwota jest taka sama. Jednak przy wymianie w banku stosunek euro do dolara jest taki sam jak w każdym innym miejscu na świecie

Szczepienia

przy wyjeździe do Egiptu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia

Ubezpieczenie

przy zakupie wycieczki z polskiego bura podróży posiadamy ubezpieczenie zdrowotne, które przydaje się przy wizycie u lekarza. Jednak nie obejmuje ono nurkowania. Zalecane jest wykupić specjalne ubezpieczenie w Hestii lub Dan

NURKOWANIE
Dzień nurkowy

zbiórka na nurkowania jest ok 8:30. Nasz busik podwozi Was do mariny skąd wypływamy na nurkowania, tam robimy 2 zejścia na 2 różnych miejscach, Na łodzi serwujemy pyszny lunch i ok 15-16 wracamy do portu skąd odwozimy Was do hotelu. W Marsa Alam gdzie nurkowania odbywają się z brzegu powrót jest ok 13 więc zdążycie zjeść jeszcze hotelowy lunch.

Sprzęt nurkowy

większość nurków posiada własny sprzęt nurkowy. Jeśli jednak chcecie–możecie bez problemu wypożyczyć go u nas.

Dzieci na łodzi

nasza łódź „Iga” jest przyjazna dzieciom, były już u nas Wasze pociechy w każdym wieku, od niemowlaków po nastolatków. Lunch jest w formie bufetu więc każdy znajdzie coś dla siebie, na statku są książki dla dzieci (i nie tylko) o rybach i o Egipcie a nasza załoga chętnie zajmie się dziećmi gdy Wy–rodzice będziecie z nami pod wodą.

Co zabrać na łódź

nie trzeba pamiętać o zbyt wielu rzeczach: strój kąpielowy, krem z filtrem, ręcznik oraz licencja nurkowa. Oraz oczywiście sprzęt nurkowy jeśli macie. Paszport nie jest wymagany, picie i jedzenie jest w cenie.

Osoby nienurkujące

jeśli nie nurkujesz lub chcesz zabrać nienurkującą rodzinę nie musisz się martwić, że będą się nudzić–mamy mnóstwo miejsc do leżenia na materacach i pufach, można ponurkować na pięknych rafach, wypatrywać delfinów, a niektórzy też lubią skoki dowody z górnego pokładu.

Jaką piankę zabrać

tu sprawa zależy trochę od ciepłolubności ale generalnie w miesiącach letnich aż do października woda jest bardzo ciepła (27-30st) i można nurkować w cieńszych piankach, a zdarzają się osoby które nurkują nawet bez. Zimą i wiosną zalecamy 5 lub 7mm, przydaje się też kaptur.