Nurkowanie Egipt - Dive-Top

NASZE BAZY SAFAGA

SAFAGA MIASTO

Safaga to niewielka, malownicza miejscowość oddalona o 56 km na południe od Hurghady. Bezchmurne niebo, słoneczna pogoda, spokój oraz przepiękne rafy czynią to miejsce wyjątkowym nie tylko dla amatorów nurkowania. Samo miasto, oddalone o 3km od kilku dosłownie hoteli, oparło się skutecznie wpływom komercjalizacji, dzięki czemu możesz tu stanąć twarzą w twarz z prawdziwym egipskim życiem, kulturą i arabskimi zwyczajami. Możesz zamienić tu kilka słów z przypadkowym przechodniem, zagrać w barze w domino, popalając shishę i popijając znakomitą, regionalną herbatę. Tutaj każdy może czuć się bezpiecznie. A jeśli chcesz więcej to w tzw.Downtown czyli w starej części Safagi znajdziesz jeszcze większą dawkę folkloru.

SAFAGA RAFY

Safaga jest o wiele rzadziej odwiedzana przez turystów niż Hurghada, Sharm El Sheikh czy Dahab, dzięki czemu tutejsze rafy są niemal dziewicze i niezniszczone, a pod wodą spotkasz tu więcej ryb niż nurków. Rafy w okolicach Safagi uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie a tutejsze wody oferują bardzo wiele pasjonujących miejsc nurkowych. Płynąc statkiem już po kilku minutach dotrzemy do pierwszych raf zamieszkałych przez większość tropikalnych gatunków ryb. Delfiny, żółwie, mureny, skrzydlice, płaszczki, ośmiornice… To wszystko jest tutaj i czeka na Ciebie. Wypływając dalej, poza zatokę możemy odwiedzić prawdziwe perełki które skutecznie mogą rywalizować z najlepszymi miejscówkami Morza Czerwonego. Ściany i plateau Panorama Reef oraz Abu Kefan, piękne ogrody Middle Reef i Shaab Sheer czyteżmonumentalne wraki promu Salem Express i statku towarowego El Khafein ucieszą oczy każdego nurka. Krótko mówiąc w Safadze mamy wszystko: płytsze ogrody, ponad 100-metrowe ścianki z pięknymi półkami oraz wraki.

SAFAGA BAZA

Nasze centrum nurkowań w Safadze mieści się na plaży przy marinie, w północnej części miasta. Tam znajduje się nasza Dive-Top’owa knajpka i tam spędzamy większość czasu jaki mamy po nurkowaniach. Tam możecie zapalić z nami shishę, wypić piwko, obejrzeć zdjęcia i filmy z nurkowań, posłuchać muzyki, skorzystać z darmowej sieci WIFI… po prostu zrelaksować się.Nasza baza nurkowa, kompresor, butle, sprzęt mieści się nieopodal w hotelu ,,Yasmine”.