Nurkowanie Egipt - Dive-Top

CZAS WOLNY

KNAJPKA

Czas wolny spędzamy na plaży przy marinie mieści się nasza knajpka gdzie po nurkowaniach siedzimy razem przy shishy i piwku, oglądamy filmy i zdjęcia z nurkowań sprzed kilku godzin, słuchamy muzyki i delektujemy się czasem który jest tu jednym z najleniwszych na świecie. Mamy tu też dostęp do darmowego wifi. Nasza knajpka to miejsce gdzie siedzimy zawsze po nurkowaniach czyli od ok 16-16:30, aż do późnych godzin wieczornych:) To także Wasze miejsce.

HURGHADA

Chcesz zobaczyć Hurghadę? Nie ma problemu. Organizujemy wieczorne wyprawy podczas których możesz odwiedzić restauracje i bary z owocami morza, pochodzić po deptaku, zrobić zakupy w licznych sklepach z pamiątkami czy też odwiedzić sklep nurkowy. Możecie też zatrzymać się w centrum handlowym Senzo Mall na przedmieściach miasta. Jest tam duży supermarket z produktami spożywczymi (także przyprawami i owocami), pamiątkami, tytoniem i akcesoriami do shishy. Oprócz tego jest tam mnóstwo mniejszych sklepików z ubraniami, zabawkami, a także bary, restauracje, kafejki, McDonalds i KFC. Hurghada leży 60 km od Safagi, dojazd więc zajmuje niecałą godzinę. Mamy dla Was komfortowe klimatyzowane busy z kierowcą do Waszej dyspozycji. Możecie więc z całą rodziną lub grupą spędzić jeden wieczór na odwiedzeniu Hurghady.

STARA SAFAGA

Zastanawiałeś się jak wygląda Egipt nieturystyczny, autentyczny i prawdziwy? Możemy zawieźć Cie do tzw starej Safagi (downtown). W tej najbardziej na południe położonej części miasta zobaczysz jak wygląda prawdziwa egipska dzielnica. Jest tam kilka sklepów z pamiątkami gdzie możecie kupić prezenty dla znajomych i rodziny, pomagając utrzymać biznesy tego rzadko odwiedzanego miejsca. Warto zobaczyć lokalne kawiarenki gdzie starsi Egipcjanie w autentycznych galabijach siedzą przy herbacie i grają w różne ciekawe gry. Prawdziwym hitem jest fryzjer, którego pracy można się bez problemu przyjrzeć. Przy odrobinie szczęścia możecie trafić na golenie specjalnymi żyłkami. Jak w każdej dzielnicy, jest tu meczet z wysokim minaretem. Możecie wynająć u nas busika, który zawiezie Was tam i poczeka aż wszystko zobaczycie.

QUADY

Nie ma to jak pojeździć quadami po pustyni. Zorganizujemy Ci niesamowitą wyprawę podczas której zobaczysz jak to jest. Owinięci arafatką, z okularami na oczach i wiatrem we włosach poczujecie się trochę jak uczestnicy rajdu Paryż-Dakar.

Zobaczycie też z bliska, że pustynia niekoniecznie jest bezmiarem piasku. Tutejsza nazywa się Hamada i jest pokryta odłamami i okruchami skalnymi. Poza samą jazdą będą na Was czekać też inne atrakcje. Zatrzymacie się w wiosce beduinów, gdzie będziecie mieć okazję napić się tradycyjnej beduińskiej herbaty, oraz przejechać się na klasycznym środku transportu mieszkańców pustyni czyli na wielbłądzie.

LUKSOR

Jeśli chcesz zobaczyć Dolinę Królów i świątynie Hatszepsut to pomożemy zorganizować wycieczkę do Luksoru. Nowoczesne i klimatyzowane busy obwiozą Was po najciekawszych zabytkach Luxoru i okolic. Twarzą w twarz zetkniecie się z prawdziwą historią ludzi zamieszkujących Egipt prawie 5 tysięcy lat temu. O szczegółach i historii każdego zabytku opowie Wam przewodnik. W międzyczasie będziecie mieć okazję kupić tamtejsze papirusy lub figurki z alabastru a w przerwie zjecie lokalny lunch. Dla miłośników historii i architektury pozycja obowiązkowa.

GHOST CITY

Umm el Howeitat nazywane dziś Miastem Duchów to osada na środku pustyni zbudowana przy najważniejszym punkcie wydobycia fostoranów w Egipcie na początku XX stulecia. Do 1910 r. i później wybudowano funkcjonującą infrastrukturę z mieszkaniami, szkołami, szpitalem, sklepami, meczetami, a nawet więzieniem. W czasach swojej świetności 16 000 osób wiodło niemal niezależne życie w mieście.W niezliczonych kopalniach fosforan wydobywano za pomocą dynamitu a później przewożono pociągami do Safagi. W 1996 roku powódź wywołana silną burzą spowodowała duże szkody Umm El Howeitat. Spadek zasobów i szkody w tym obszarze spowodowały zamknięcie kopalni i przesiedlenie ludzi.Od 2000 r miasto jest opuszczone.

Wycieczka do Ghost City wykonywana jest na quadach.

MONS CLAUDIANUS

„Góra Klaudiusza” (Mons Claudianus) był to rzymski kamieniołom na wschodniej pustyni w Egipcie. Miejsce to zawdzięcza nazwę cesarzowi Klaudiuszowi, który rozpoczął wydobycie jako pierwszy. W miejscu tym wydobywano niezwykle cenny w antycznym Rzymie szary granit (granodioryt). Kopalnia posiadała własny garnizon, noclegownie dla cywilów i robotników czy centrum zaopatrzenia i transportu. Na miejscu byłej kopalni i obozu do dzisiejszego dnia zachowały się poza fragmentami ceramiki i dokumentów pisanych, także niektóre kolumny (największa ma 18 metrów i 200 ton wagi), uszkodzone umywalki, wanny, fragmenty budowli. Obóz posiadał mury i wieże oraz mógł pomieścić około 1000 ludzi. Wycieczka do Mons Claudianus odbywa się jeepami.